середа, 15 січня 2020 р.

4 вправи з використанням хмар слів

https://vseosvita.ua

4 вправи з використанням хмар слів

Універсальні завдання, які можна використовувати під час будь-якого уроку.
Хмара слів – зображення, на якому показані слова, теги або певні категорії, що систематизовані за відповідним принципом. За допомогою такого змістовного малюнка можна наочно систематизувати термінологію з теми, слова з орфограмою, ключові моменти будь-якого тексту та інше.
Створення хмар слів є ефективним прийомом не лише на уроках з української чи іноземних мов. З їхньою допомогою можна візуалізувати зміст навчального матеріалу в межах вивчення будь-якої дисципліни. Такі зображення можна створювати як власноруч, так і з допомогою зручних онлайнінструментів.

Пропонуємо 4 вправи з використанням хмар слів, які стануть у пригоді на будь-якому уроці.

 

Вправа №1

Приклади завдань: Запропонуйте учням детально розглянути хмару слів та виділити лише ті з них, що безпосередньо стосуються теми уроку чи загального розділу знань, що вивчається.
Хмари можуть містити слова, поєднані за певними ознаками:
  • слова з певною орфограмою;
  • терміни, що відносяться до певного розділу навчальної дисципліни (наприклад, терміни чи поняття, що стосуються розділу «Електрика», «План та карта», «Тригонометрія» та інше);
  • імена мандрівників/ першовідкривачів/ дослідників/ митців певної епохи чи історичного періоду;
  • слова-винятки, написання яких здійснюється поза основними правилами правопису;
  • слова, що описують певну тему (наприклад, іноземні слова, що стосуються теми «Сім`я» тощо);
  • ключові події чи дати певних історичних епох.
Приклад хмари слів, що включає слова-винятки до правил правопису щодо подвоєння приголосних у словах іншомовного походження.


Вправа №2

Приклад завдання: Створіть хмару слів, узятих з незнайомого тексту та запропонуйте школярам здогадатись про його зміст або згадати за змістом назву твору. Різновидом завдання може стати відновлення тексту за хмарою. 
Приклад хмари, побудованої з тексту казки «Рукавичка» (мінімальна частота слів, виставлена у налаштуваннях – 2).


Вправа №3

Приклад завдання: Створіть хмару з тих слів, між якими на перший погляд неочевидний зв'язок та запропонуйте школярам збагнути, що саме поєднує усі представлені на малюнку слова.
Приклад хмари, слова в якій – жанри фольклору.





Вправа №4

Приклади завдань: Запропонуйте школярам дібрати пояснення до кожного слова з хмари. Різновидами такої вправи на уроках мовлення може стати створення речення з кожним словом з хмари, або написання твору з використанням усіх зображених слів, а на уроках з математики – наведння певної аксіоми чи теореми. 
Приклад хмари слів, з використанням історичних понять часів козацтва














Немає коментарів:

Дописати коментар