субота, 30 березня 2019 р.

Цікаві факти про космос, які нам не розказували у школі

Сонце - порівняно невелика зірка у космосі - фото 2394202 квітня в Україні відзначають День космонавтики. І хоча космос – далекий і близький – завжди вабив людей, ми про нього й досі знаємо дуже мало. Зібрали для вас найцікавіші факти про життя у Всесвіті, які вас точно здивують. Читайте все про космос і космонавтів у нашому матеріалі!

Факти про космос настільки неймовірні, що вам захочеться дізнаватися все більше нового. Звісно, усі таємниці Всесвіту й досі не розкриті, але й те, що вже дослідили науковці, важко осягнути та уявити. Зібрали для вас все, що варте уваги. Гайда у вражаючу мандрівку!
Що таке космос?
Слово "космос" з грецької перекладається як "порядок", "устрій", "впорядкованість". У стародавні часи так називали світобудову – тобто йшлося про Лад напротивагу Хаосу. Зараз космос – це все, що існує за межею земної атмосфери. Таке поняття космічного простору припускає його нескінченність.


Учені умовно поділяють Весвіт на кілька частин. Отож, космос є далекий (міжзоряний простір; міжгалактичний простір) близький (навколоземний космічний простір; міжпланетний простір)

Цікаві факти про космос і планети

Інформація про космос у школі нам видавалася не такою цікавою тільки тому, що так її подавали. Насправді Всесвіт – це суцільні цікавинки, нумо знайомитися з ними.
  1. Юпітер може вмістити в себе тисячу планет розміром з нашу Землю. Але при цьому Сонце більше за цього гіганта, хоча якщо порівнювати наше головне світило з іншими зірками у Всесвіті – то воно виявиться неймовірно крихітним. Наприклад, зірка Великий пес більша за Сонця в півтори тисячі разів.
  2. Одна доба на Венері триває 224,7 "земних" дні, тобто понад 7 місяців. Венера – це також єдина планета Сонячної системи, яка обертається проти годинникової стрілки
  3. Ви не змогли б пройтися по Юпітеру, Сатурну, Урану або Нептуну, тому що у них немає твердої поверхні.
  4. Найвища гора, відома людині, розташована на астероїді Веста. Вона заввишки 22 км у висоту. Астероїд Веста – друге за масою тіло в поясі астероїдів між орбітами Марса і Юпітера.
  5. На планеті HD189733b постійно йде скляний дощ.
  6. Космічний простір не може мати ні центру, ні краю тому, що відповідно до теорії відносності Ейнштейна гравітація згинає весь простір в нескінченну криву.
  7. Всесвіту, ймовірно, близько 15 млрд років, але оцінки вчених коливаються.
  8. 98% маси всіх об'єктів Сонячної Системи становить маса Сонця.
  9. Тривалість повного місячного затемнення становить 104 хвилини, а от повне сонячне затемнення триває не більше ніж 7,5 хвилин.
  10. У сузір'ї Орла дослідники виявили газову хмару. Як вважають астрономи, у ній є досить алкоголю, щоб випустити 400 трильйонів трильйонів пляшок пива.
Планети Сонячної системи - фото 239422
https://maximum.fm/kosmos-cikavi-fakti-pro-kosmos-i-kosmonavtiv-dlya-ditej-i-doroslih_n139288

Немає коментарів:

Дописати коментар